Dnes je Čtvrtek, 13. prosince 2018, svátek má Simona
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1217
 
Webinfo


 

20.09.2006, 09:54 - rubrika " Poradna "
Souběh rodičovského příspěvku a příspěvku při péči o osobu blízkou

Mám čtyřletou autistickou dceru, na niž pobírá má bývalá žena podporu o osobu blízkou. Jsme více než půl roku rozvedeni a nebydlíme ve společné domácnosti. Dceři přiznali průkaz ZTP/P přibližně před měsícem. Bývalá manželka splňuje všechny podmínky pro pobírání výše zmíněné dávky a dcera navštěvuje zvláštní mateřskou školu pro děti s vadami zraku a mentálním postižením 4 hodiny denně. Může bývalá manželka pobírat k přípěvku při péči o osobu blízkou také rodičovský příspěvek ve výši cca 7 000 Kč, jak jsem vyčetl z vašich novin? Dále mě zajímá, kolik v současné době činí příspěvek při péči o osobu blízkou a jaké změny přinese novela zákona k 1. 1. 2007. Jaké další výhody a dávky souvisí s průkazem ZTP/P?

Podle ust. § 81 odst. 2 zákona č. 100/1988 Sb., o sociálním zabezpečení, ve znění pozdějších předpisů, zaniká přiznáním příspěvku při péči o osobu blízkou nárok na poskytování rodičovského příspěvku z důvodu péče o totéž dítě. Z uvedeného vyplývá, že souběh těchto dvou dávek v případě, že by obě byly pobírány na totéž dítě, umožněn není.

Výše příspěvku při péči o blízkou nebo jinou osobu je v současné době 5 400 Kč měsíčně. Od nového roku tato dávka zanikne a bude poskytován tzv. příspěvek na péči, podrobnosti o této dávce naleznete v zákoně č. 109/2006 Sb., o sociálních službách. Zmiňovaný zákon nabývá účinnosti dnem 1. ledna. 2007.

Ohledně dalších dávek v návaznosti na průkaz ZTP/P sdělujeme, že neznáme všechny potřebné skutečnosti, proto by mohlo být naše stanovisko zavádějící. Vzhledem k tomu, co jste uvedl, lze dovozovat případný nárok na příspěvek na zakoupení motorového vozidla či příspěvek na provoz motorového vozidla upravené vyhláškou MPSV 182/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů, konkrétně ust. § 35 a 36. Bližší informace také získáte na příslušných pověřených obecních úřadech.

Autor: red
Zdroj: Noviny MPSV
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 21.09.2006, 12:26 - jgg :
jhhf
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2018 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie