Dnes je Pondělí, 28. září 2020, svátek má Václav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

02.06.2012, 07:38 - rubrika " Rozhovory "
Ministr Drábek se nás snaží přesvědčit, že krávy odlétají na zimu do teplých krajů

Rozhovor Haló novin s Františkem Mencnerem, senátorským kandidátem KSČM v obvodu č. 65 Šumperk

* Pracujete v oblasti péče o zdravotně postižené. Ti byli hodně slyšet na odborářské demonstraci v dubnu, jejich kritika opatření Nečasovy vlády byla nemilosrdná. Jak vidíte vládní kroky v této oblasti vy?

Kroky, které provedla současná nestabilní vláda, jsou halasně zaštiťovány jakousi nezbytně nutnou reformou, která snad ani jejím navrhovatelům není zcela jasná. Reformu je údajně nutno provést, aby se šetřily výdaje státu. Uvedu malý příklad toho, že ministr Drábek je neschopný arogantní člověk, který absolutně není obeznámen se sociální problematikou zdravotně postižených osob: Příspěvek na provoz motorového vozidla (dle bývalé vyhlášky č. 182/1991 Sb., platné do konce roku 2011) činil 3000 Kč za daný rok a byl poskytován osobám, kterým byly přiznány mimořádné výhody II. (ZTP) nebo III. (ZTP/P) stupně, pouze z titulu pohybového postižení.

Od 1. 1. 2012 na základě účinnosti nového zákona je poskytován výše uvedený příspěvek ve výši 400 Kč měsíčně, což za rok činí 4800 Kč. Kde tedy je tolik proklamovaná úspora?!

Navíc, tento příspěvek je vyplácen všem držitelům mimořádných výhod II. (ZTP) nebo III. (ZTP/P) stupně, bez ohledu na to, zda to jsou osoby s pohybovým či jiným zdravotním handicapem.

Obdobných příkladů neschopnosti ministra Drábka je možno uvést více. Domnívám se proto, že dotyčný ministr by měl navštívit ředitele některé základní školy a poprosit, zda by mu bylo umožněno si doplnit mezery v matematice.

Zastávám názor, že je třeba šetřit, ale tam, kde to opravdu je možné, a to přímo na ministerstvu práce a sociálních věcí. Nevěřím, že tak vysoké finanční odměny, které ministr Drábek rozděloval svým podřízeným, odpovídaly skutečně odvedené práci. Prostě se rozdělovalo na základě starého a pravdivého pořekadla "Z vlastního to není a po nás potopa".

* Co říkáte na problém vyplácení sociálních dávek?

Velmi krátce - jen hlupák může tvrdit, že krávy odlétají na zimu do teplých krajů. Jestliže systém, který byl spuštěn účinností nového zákona od 1. ledna 2012, je nefunkční a zastánce tohoto zákona tvrdí, že je vše v pořádku, potom by se tento reformní zastánce měl podrobit psychiatrickému vyšetření.

* Který z ministrů je podle vás nejhorší a nejvíc neschopný?

Na tento dotaz je velmi těžké odpovědět. Vláda, která je složena ze zkompromitovaných ministrů, a ti se navíc řídí pokyny svých stran s mafiánskými praktikami, se za všech okolností bude zuby nehty držet svých vykšeftovaných pozic. A jak je všeobecně známo, "ryba smrdí od hlavy". To není o tom, který ministr je špatný, anebo neschopný. Tuto vládu je nutno vyměnit jako celek.

* Kandidujete do Senátu. Pokud byste uspěl, co byste v horní komoře prosazoval?

Chci v souladu s programem KSČM a ve spolupráci s Národní radou zdravotně postižených a dalšími institucemi, participujícími na řešení sociální problematiky všech občanů, včetně osob se zdravotním i sociálním handicapem, rozvíjet a zlepšovat sociální politiku. V souvislosti s tím se chci podílet na odstraňování diskriminačních prvků, které jsou zakomponovány nezodpovědnými legislativci v již schválených nebo v předkládaných návrzích zákonů a vyhlášek a které útočí zejména na seniory, zdravotně postižené osoby a sociálně slabé občany.
Chci prosazovat, aby sociální politika tohoto státu byla alespoň na úrovni roku 1989, kdy všichni občané tehdejšího Československa nemuseli mít strach z toho, že přijdou o práci, měli sociální jistoty, bezplatné vzdělání, bezplatnou zdravotní péči a také zajištěný zasloužilý odpočinek ve stáří včetně osobní bezpečnosti, bez obav, že budou ve svých domácnostech přepadeni, napadeni a okradeni různými pochybnými individui tak, jak je to dnes, po 23 letech české rádobydemokracie, bohužel běžné.

* Kandidujete v obvodu Šumperk. Co pálí jeho obyvatele nejvíce? A šlo by jim z pozice senátora pomoci?

Zde je třeba říci, že pokud hovoříme o sociální problematice zdravotně postižených osob nebo ostatních osob, které žijí v hladině sociální potřebnosti nebo na hranici chudoby, je tato problematika, dle mého názoru, stejná v celém státě. Samozřejmě, že okresy v oblasti Jeseníků, jako Šumperk a Jeseník, jsou v porovnání s jinými okresy Olomouckého kraje (Přerov, Prostějov, Olomouc) na tom hůře, ať už v oblasti zaměstnanosti, dostupnosti lékařské péče či dopravní obslužnosti.

Ale nechci mazat voličům med kolem pusy, je třeba jasně říct, že není v moci jednoho zvoleného zástupce prosadit vše, co voliči požadují. Je nutná spolupráce s dalšími zvolenými zástupci napříč politickým spektrem.

Autor: Jan STERN
Zdroj: Haló noviny str. 03 Z domova
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 08.10.2012, 23:48 - marie dubanová :
pane Drábek, "zavedl jste" TU VAŠI PITOMOU S - KARTU, ALE , ZAVEDL jste tzv. S-Kartu - a to aniž by byla ošetřena zákonem či vyhláškou - A TOUTO NEZÁKONNOU S - KARTOU jste OZNAČIL VŠECHNY postižené CHUDINKY - jako Hitler Židy - Davidovou hvězdou!!A co s tím míníte udělat, nemůžete tady jen tak MACHROVAT a vyhrožovat postiženým a bezbranným chudákům, že když si tu pitomou S_KARTU nevyzvednou, že nedostanou peníze na péči!! Domníváte se, že jste ministr SVĚTA??Jedná se O PODVOD, PROTOŽE TA S-KARTA NENÍ OPATŘENÁ ZÁKONEM a dále se jedná ještě pravděpodobně o korupci.. Řekl jste pro Parlamentní listy, že :"DÍKY s-kartám , PROTEČE SPOŘITELNOU 80 MILIARD.. A to jste DAROVAL TÉ SPOŘITELNĚ ZCELA A ÚPLNĚ ZADARMO, JEN ZA DĚKUJI??Měli by se Vaším podezřelým chováním - zabývat policisté!! A MĚL BYSTE SI JÍT SEDNOUT A TO NADLOUHO, PANE!!!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie