Dnes je Pondělí, 28. září 2020, svátek má Václav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

22.04.2005, 07:25 - rubrika " Bydlení "
V Plzni chybí chráněné bydlení pro postižené

V Plzni chybí chráněné bydlení pro postižené mentálními poruchami, kteří nechtějí život strávit za zdmi ústavů. Proto má Středisko diakonie v Plzni zájem chráněné byty zajistit. Projekt zahájili dotazníkovou akcí mezi postiženými.

Diakonie proto rozeslala do zvláštních a pomocných škol, chráněných dílen nebo na sociální odbory městských obvodů dotazníky, které mohou zájemci o chráněné bydlení diakonii zaslat. S jejich pomocí bude diakonie usilovat o sponzorské či grantové peníze, aby mohla v Plzni byty získat.

"Znamená to sehnat byty, ve kterých bude bydlet několik postižených s asistentem. Ten jim bude pomáhat komunikovat s úřady, s nakupováním, s hledáním vhodného způsobu trávení volného času," vysvětlila pracovnice plzeňské diakonie Lucie Dobrá.

"Všichni postižení nejsou jen v ústavech, ale starají se o ně rodiče nebo příbuzní. Ale ti jednou zestárnou a sami budou potřebovat pomoc. Děti se pak mohou uchýlit do bytu s asistentem," dodala Dobrá.

Diakonii se mohou ozvat i další zájemci o chráněné bydlení na tel. 736 779 377.

Autor: JITKA ŠRÁMKOVÁ
Zdroj: Plzeňský deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 26.07.2006, 13:15 - Čtenář :
Myslím si, že je velice nutné, aby lidé, kteří mají takovýto problém měli možnost žít zrovna tak, jak lidé bez postižení, kteří v mnohých případech zneužívají slabosti těchto lidí. Musí být strašné, když tito lidé zůstávají v ústavech někdy i pod vlivem léků a zcela bezmocní a odkázání na personál který toho zneužívá jako kdyby tito lidé neměli žádná práva. Je to velice smutné, když se potom takovýto člověk nemá na nikoho obrátit, protože mu třeba vůbec nikdo nerozumí a ani se o to možná nesnaží. Spoustu lidí si myslí a mnohdy i učitelé, že s lidmi mentálně retardovanými se nedá nic dělat, že s nimi nejsou žádné výsledky atd. Dle mého názoru to není pravda a tito lidé potřebují vědět, že jsou schopni soběstačnosti ikdyž třeba za pomoci někoho, kdo jim ze začátku pomůže.
* 26.07.2006, 14:11 - Čtenář :
Na základě zkušeností které mám bych uvítala možnost chráněného bydlení i pro lidi kteří byli silně poškozeni vlivem psychiatrické léčby,která na nich zanechala velice vážné následky a nemají nikoho na koho se mohou obrátit a kdo jim právě v oblasti bydlení může pomoci. To, že chybu udělá někdy lékař, jindy zase někdo jiný v dnešní době nikoho nezajímá a je velice obtížné pro takto postižené lidi najít pomoc a podporu. Jestliže se např. stane, že vlivem špatně volené léčby je člověk najednou mentálně postižený nikdo za to nechce přijmout odpovědnost. Se všemi důsledky se pak musí takovýto člověk vyrovnat sám.
* 31.05.2007, 10:36 - Vaše jméno - Petra :
Dobrý den ,chtěla bych pomoci 19letému mladíkovi z Plzně,píšeme si přes internet a on mne poprosil,jestli bych mu nepomohla najít bydlení pro tělesně postižené občany.Před rokem přišel při nehodě o obě ruce,z rodiny mu nikdo nezůstal všichni jsou mrtví...je mu teprve 19 let.Našel by se někdo kdo by nám poradil??Předem děkuji LedovaPetra@seznam.cz
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie