Dnes je Pondělí, 28. září 2020, svátek má Václav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

01.10.2003, 00:01 - rubrika " Bydlení "
Kasárna se změnila na byty

MLADÁ BOLESLAV - Obyvatelé Mladé Boleslavi mají další možnost bydlení. V bývalých kasárnách v Laurinově ulici bylo včera otevřeno 103 zbrusu nových bytů. První etapa výstavby si vyžádala 150 miliónů korun. Následovat bude výstavba dalších bytových domů za 200 miliónů.

Dělníci začali stavět na podzim loňského roku. Za necelých dvanáct měsíců vyrostlo v kasárnách 103 nových bytů, třináct samostatných garáží a 38 garážových parkovacích míst. " Ještě během srpna jsme odstranili drobné kolaudační závady a upravili interiéry podle přání zájemců. První nájemníci se už mohou začít stěhovat," uvedl předseda Bytového družstva Laurinova Jaroslav Jelínek. V nových domech jsou byty 1+ kk až 3+ 1. Nechybí ani byty pro tělesně postižené. Ty bude jednotlivým zájemcům přidělovat bytová komise města. " Cena průměrného bytu o velikosti 50 metrů čtverečních je zhruba 900 tisíc korun," dodal Jelínek. Maximální cena za metr čtvereční nepřesáhne podle něj 19 tisíc korun. Lidem, kteří mají zájem o byt, stačí 42 procent celkové kupní ceny. Zbytek částky budou družstevníci splácet dvacet let. Pak byty přejdou do jejich osobního vlastnictví, a to i s poměrnou částí pozemku a nebytovými prostory. Bytové družstvo založil mladoboleslavský magistrát. Ten získal na výstavbu bytů státní dotaci. " Je to dobré především pro lidi, kteří do družstva vstoupili a vstoupí. Mají jistotu, že peníze půjdou opravdu tam, kam mají," konstatoval primátor Mladé Boleslavi Svatopluk Kvaizar. Hlavním záměrem projektu je nabídnout vysokou kulturu cenově dostupného bydlení pro mladou generaci společně s širokou nabídkou služeb.

Autor: Jan Doležal
Zdroj: Blesk, 12.9.2003
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie