Dnes je Středa, 30. září 2020, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Standardy sociální péč...
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

01.09.2011, 01:21 - rubrika " Politika "
Sociální karta nepovinná

Sociální karta, kterou chce již od příštího roku v rámci tzv. sociální reformy zavést ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, by neměla být pro vyplácení různých státních dávek povinná, ale dobrovolná. Sněmovní sociální výbor to schválil jako pozměňovací návrh k předloze sociální reformy. Sociální karta by měla sloužit jako identifikátor, bude patřit státu a její držitelé se sami rozhodnou, zda ji budou chtít využívat i jako platební nástroj. Možnost dostávat dávky na účet nebo složenkou zůstane zachována. Povinně by kartu měli používat jen ti lidé, kteří by zneužívali dávky v hmotné nouzi.

Péči postižených lidí by měl být nově vázán na konkrétní službu. Sociální karta by měla sloužit jako identifikátor, bude patřit státu a její držitelé se sami rozhodnou, zda ji budou chtít využívat i jako platební nástroj. Možnost dostávat dávky na účet nebo složenkou zůstane zachována. Povinně by kartu měli používat jen ti lidé, kteří by zneužívali dávky v hmotné nouzi.

Spolu s tím doporučil Sněmovně přijmout několik dalších změn, například to, že příspěvek na Premiér a předseda ODS Petr Nečas po jednání ve formátu K9 uvedl, že vládní návrh sociální reformy i změny, které k němu navrhl sněmovní sociální výbor, podpoří ve Sněmovně všechny tři strany vládní koalice. Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna Drábek VV slíbil, že bude zajištěna dostupnost míst pro vyplácení sociálních dávek.

Autor: http://www.mpsv.cz/cs/11324
Zdroj: Právo, 31.8.2011
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 09.10.2012, 00:04 - marie dubanová :
SOCIÁLNÍ KARTA NEPOVINNÁ, HLAVNĚ JSTE ZAPOMNĚL NAPSAT, ŽE TZV. SOCIÁLNÍ KARTA, NENÍ OŠETŘENA ZÁKONEM, DOKONCE ANI VYHLÁŠKOU!! DĚLAÁTE SI Z NÁS SRANDU, PANE DRÁBEK?pane Drábek, "zavedl jste" TU VAŠI PITOMOU S - KARTU,a to aniž by byla ošetřena zákonem či vyhláškou - A TOUTO NEZÁKONNOU S - KARTOU jste OZNAČIL VŠECHNY postižené CHUDINKY - jako Hitler označil Židy - Davidovou hvězdou!!A co s tím míníte udělat, nemůžete tady jen tak MACHROVAT a vyhrožovat postiženým a bezbranným chudákům, že když si tu pitomou S_KARTU nevyzvednou, že nedostanou peníze na péči!! Domníváte se, že jste ministr SVĚTA??Jedná se O PODVOD, PROTOŽE TA S-KARTA NENÍ OŠETŘENÁ ZÁKONEM a dále se jedná pravděpodobně o korupci.. Řekl jste pro Parlamentní listy, že :"DÍKY s-kartám , PROTEČE SPOŘITELNOU 80 MILIARD.. A to jste DAROVAL TÉ SPOŘITELNĚ, těch 80 miliard , ZCELA A ÚPLNĚ ZADARMO, JEN ZA DĚKUJI??Měli by se Vaším podezřelým chováním - zabývat policisté!! A MĚL BYSTE SI JÍT SEDNOUT A TO NADLOUHO, PANE!!!
* 09.10.2012, 00:08 - MARIE DUBANOVÁ :
Nakrásně, jak byste chtěl OŠETŘIT ZÁKONEM TO, že postižení JSOU POVINNI SI VYBÍRAT PENÍZE JENOM VE SPOŘITELNĚ, JINAK NEDOSTANOU ŽÁDNOU FINANČNÍ POMOC NA PÉČI !!tO BYCH MOC RÁDA VIDĚLA "OŠETŘNÉ" ZÁKONEM??
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie