Dnes je Středa, 30. září 2020, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Standardy sociální péč...
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

24.08.2011, 00:35 - rubrika " Politika "
Reakce ministerstva na nepřesné informace k možnému zavedení sociální karty pro výplatu důchodů od roku 2013

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR považuje za důležité, uvést na pravou míru některé nepřesné informace, které se dnes objevily v médiích v souvislosti s možným zavedením karty sociálních systémů pro výplatu starobních důchodů od roku 2013.

1. Vybírání důchodů i sociálních dávek nebude vázáno na žádné SPECIÁLNÍ bankomaty. Půjde o běžnou síť bankomatů, nebudou budovány žádné nové bankomaty pro výplatu penzí. Podmínka minimálního počtu bankomatů na území Česka (zmíněných necelých tisíc) je jen jednou z podmínek obchodní soutěže pro uchazeče o zakázku pro výplatu sociálních dávek od roku 2012. Jde o minimální nutný počet bankomatů, pochopitelně ale předpokládáme, že konečný počet bude vyšší. Prostředky bude možné (byť za běžný bankovní poplatek) vybrat u kteréhokoli jiného bankomatu nejen u bankomatu vítěze obchodní soutěže, tedy na zhruba 3 500 místech.

2. Možnost zachovat DONÁŠKU PENZE DOMŮ je i nadále předpokládána u osob upoutaných na lůžko, či osob nad určitou věkovou hranici. V tomto směru není učiněno rozhodnutí. Vše se odvíjí od podmínek soutěže, která zatím nebyla vypsána. Aktuálně vyhlášená obchodní soutěž se týká vyplácení sociálních dávek.

3. Možnost DONÁŠKY PENĚZ DOMŮ U OSOB SOBĚSTAČNÝCH či mladších určité věkové hranice (viz bod 2) bude zachována – byť bude zpoplatněna. V tomto směru hovoříme o částce v řádech korun.

4. Převod peněz z ÚČTU KARTY NA OSOBNÍ (stávající) účet penzisty (pokud takový má) bude dle předpokladu podmínek prováděn zdarma, bez jakýchkoli nákladů příjemce. Toto bude možné nastavit automaticky.

5. Zmíněná SNADNOST EXEKUCE sociálních dávek, při zavedení sociální karty, která způsobí, že exekuovaný „nebude mít na rohlík“, rozhodně nehrozí. V první řadě už proto, že již dnes zákon garantuje neexekuovatelné minimum, které příjemci sociálních dávek musí zůstat zachováno. Na tomto se rozhodně nic nemění.


Zdroj: MPSV.cz
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 09.10.2012, 00:00 - marie dubanová :
Sociální karta pro "důchod", jste blázen pane Drábek, - "zavedl jste" TU VAŠI PITOMOU S - KARTU, tzv. S-Kartu - a to aniž by byla ošetřena zákonem či vyhláškou - A TOUTO NEZÁKONNOU S - KARTOU jste OZNAČIL VŠECHNY postižené CHUDINKY - jako Hitler OZNAČIL Židy - Davidovou hvězdou!!A co s tím míníte udělat, nemůžete tady jen tak MACHROVAT a vyhrožovat postiženým a bezbranným chudákům, že když si tu pitomou S_KARTU nevyzvednou, že nedostanou peníze na péči!! Domníváte se, že jste ministr SVĚTA??Jedná se O PODVOD, PROTOŽE TA S-KARTA NENÍ OPATŘENÁ ZÁKONEM a dále se jedná pravděpodobně I o korupci.. Řekl jste pro Parlamentní listy, že :"DÍKY s-kartám , PROTEČE SPOŘITELNOU 80 MILIARD.. A to jste DAROVAL TÉ SPOŘITELNĚ, těch 80 miliard - ZCELA A ÚPLNĚ ZADARMO, JEN ZA DĚKUJI? - Chtěla bych VIDĚT to výběrové řízení, KTERÉ vyhrála ta spořitelna?Měli by se Vaším podezřelým chováním - zabývat policisté!! A MĚL BYSTE SI JÍT SEDNOUT A TO NADLOUHO, PANE!!!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie