Dnes je Úterý, 29. září 2020, svátek má Michal
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Standardy sociální péč...
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

18.04.2011, 19:47 - rubrika " Politika "
Handicapovaní se obávají zavedení sociální karty

Invalidé se obávají, že by mohli být sledování přes takzvanou sociální kartu. Jde o speciální elektronickou kartu, kterou chce ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zavést pro výplatu nepojistných sociálních dávek, například příspěvku na péči či příspěvku na bydlení. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása dnes na semináři v Poslanecké sněmovně uvedl, že provozovatel karty si bude moci o každém uživateli vyhledat veškeré informace včetně toho, co a kdy nakupoval.

"Ústavní soud minulý týden zrušil databázi telefonních hovorů. Tohle je obdobné shromažďování informací," uvedl na jednání Krása. Náměstek ministra Vladimír Šiška se pokusil jeho obavy vyvrátit. Řekl, že systém bude zabezpečen podobně jako standardní platební karty.

Zástupcům postižených také není jasné, na co vlastně bude karta sloužit, když jim mohou být peníze vypláceny na účty, jako tomu bylo doposud. Podle Šišky bude sociální karta jakýmsi univerzálním průkazem. Nahradí dosavadní papírové kartičky ZTP a ZTP/P, dále bude sloužit jako identifikační průkazka pro úřad práce, jako platební karta a v neposlední řadě bude sloučena i s průkazem zdravotního pojištěnce.

Na záměr ministerstva upozornily před několika týdny odbory. Podle tehdejšího vyjádření Dagmar Žitníkové z Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče se jedná o tunel století. Soukromé firmě, která bude karty obhospodařovat, to podle ní přinese miliardy korun, a to v okamžiku, kdy se sociální dávky seškrtávají.

Autor: bns, mal, (mai)
Zdroj: ČTK, ceska-media.cz str. 00 Společnost-Stalo se
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 18.04.2011, 20:56 - Obrnář3 :
Budu iniciovat u svých poslancu jak v parlamentu,tak v EU žalobu za porušování mých lidských práv . A doufám,že se přidají i ostatní.
* 19.04.2011, 11:13 - Demonstrant :
Přidávám se!
* 25.04.2011, 10:34 - Obrnář M :
Kde se mohu připojit s žalobou??
* 26.04.2011, 19:54 - Obrnář3 :
Nelze žalovat slova,či nápad. Až vláda a parlament tento asociální zákon ,a pokud ,přijme, pak nastane čas k činům.
* 27.04.2011, 08:01 - Čtenář :
Mám dojem,že když vláda vše schválí tak jak si to vbájil min.Drábek tak už bude pozdě.Je nutno konat předem.A to dost hlasitě.
* 27.04.2011, 15:31 - Obrnář3 :
To by bylo vhodnější.Poslanci zklamaly a drží se i při tak ohromné ostudně a odmítavém stanovisku národa svých výnosných židli. Nyní to už záleží na odborech a pak na ústavním soudu. Dvakrát už daly zapravdu občanům,snad budou opět stát především na straně práva a dodržování lidských práv.
* 27.04.2011, 17:36 - Čtenář M :
Doufejme........Ale pak do vrátit zpět bude děsná práce,jestli rozhodne ústavní soud v prospěch invalidů...
* 05.05.2011, 19:59 - Obrnář3 :
Koukněte na slovenský internet i tam naleznete ,jak tehdejší jerjich pravice chtěla obrat invalidy a jejich ústavní soud to zrušil a přikázal v některých částech je uvést zpět! Takže v EU existuje precedenct.
* 06.05.2011, 05:59 - Čtenář :
Jsem obrnářka s mnoho kombinovanými vadami, tak jak se potom budu živit, šatit atd. Na to chci odpověd a ne sociální kartu .
* 07.05.2011, 08:08 - Obrnář X :
musim reagovat na obrnářku z 6.5.Za komunistů dali "mrzákům" komunisté vše ale strčili je někam do ústavů aby nebyli vidět a nestresovali společnost.Tato vláda nedá "mrzákům" nic,vše jim veme a byla by rádakdyby všichni vychcípali.A to co nejdříve.A mám obavu,že v brzké době napadne pana Drábka ještě horší nápad - povinně utratit "mrzáky".To je mu,s jeho bezohledností,podobné.Podle něj máte sedět doma na prdeli a co nejdříve chcípnout.Ještě - jsem na tom stejně jako vy.Možná jsme se potkali v Janskejch lázních.Doufám,že půjdete 7.5 na demonstraci .
* 05.06.2011, 12:54 - Čtenář :
Je to jen banda lumpu zloděju tunelářu myslicí jen na sebe kdy už začne ta chvíle kdy je nahažeme do Vltavy a budem je třiskat kloacky aby nemohli ven.Mi také zebrali průkaz ZTP přitom mi nevyplaceli částku kterou jsem měl pobírat pobíral jsem jen 2000 Kč a od 1.1.2011 pobíram jen 800 Kč.Jednu ruku nemám a druhá slouží že se ani nenajím.Nedame se a Dembinny s Macelou at oblbují své ženy pokud se nechají.Jsou nesympatičtí od pohledu a nepatří na obrazovku.Dembinny je asi zaměstnán vožením na invalidním vozíku lidi kterým také zebrali průkaz ZTP poslal jsem mu dopis s dodejkou který odmítl převzít.Je to banda lumpu kteří neznají nic a svuj blbý rozum zakryvají jen vyhlaškami.
* 13.06.2011, 04:22 - marie dubanová :
Je to nestydaté, vláda "dělá" reformy ale její náklady mají zaplatit ti nejubožejší, nemůžeme se bránit, nikdo za nás "stávkovat" nepůjde a my samy těžko, my jen musíme čekat jak to dopadne a je docela možné, že nakonec poslanci navrhnou a schválí zákon o eutanázii a budou nás mít s krku!!
* 13.06.2011, 14:49 - marie dubanová :
označejí si nás "kartami" aby nás snadno mohli sledovat a kdyby to bylo ještě málo, možná, že nás(pro jejich větší pohodlí),příště označí žlutými hvězdami!!!Pro Krista pána, proč, ten život už máme i tak dost složitý a těžký a ještě nás budou "sledovat" pomocí karet?
* 13.06.2011, 21:45 - Čtenář :
Milá paní Dubanová,potřebují se "mrzáků" zbavit,dělají špatný dojem.Za komunistů těl. a zdr.úpostižené zavřeli do ústavů ty stavěli dál za městem.Teď se na nás musí dívat a přece nebude zdravej koukat na "mrzáka",že??A tak jen čekám,kdy pana Drábka napadne nás poslat do plynu.
* 14.06.2011, 01:03 - marie dubanová :
No "do plynu", to ne - to by špatně vypadalo, ale s tou eutanázií to možná zkusej? Je to nestoudné - vláda tedy stát, dá postiženým nejprve "sociální podporu" - a když jim(vládě) dojdou peníze, protože se "nějak ztratily" - tak je těm postiženým zase "seberou"!! Je to velice humání..
* 14.06.2011, 07:36 - Čtenář :
Protože ušetřit nějakou miliardu je nejlepší u těch nejchutších,bezbraných.Šetřit se musí od "desetníků" jako to dělal pan kačer Donald v komiksech.Ale jen mne napadá - každá uklízečka ví,že schody se metou sezhora dolů,ne obráceně ,jak to dělá naše vládnoucí garnitůra.A ještě něco co mi říkávala babička - Ryba smrdí od hlavy!!
* 15.06.2011, 02:17 - marie dubanová :
Ano postiženým "seberou", i ty maličké peníze,(to aby si příliš nevyskakovali) ale vysocí úředníci státních či polostátních podniků - mají statisícové platy a těm nikdo nic nebere, obávám se že naopak se jejich příjmy zvyšují, co je to tady za divné "pořádky"?
* 16.06.2011, 03:46 - marie dubanová :
Stát "chce" na nás i ty malé peníze, ale proč - my jsme přece ty peníze "neprojedli", ani jsme nezavinili, že stát je tak zadlužený - tak proč chtějí "trestat" nás invalidy?
* 23.08.2011, 23:04 - Čtenář :
tato vlada je skorumpovana na chude lidi si chcou vydelavat miliony za sve chybi ktere udelali maji platit lide kteri jsou nevini hlavne ze oni berou tisice zato ze sedi na prdelich a nici vlastni narod vedou do chudoby jeste vic nez je
* 09.10.2012, 00:26 - marie dubanová :
pane Drábek, "zavedl jste" TU VAŠI PITOMOU S - KARTU, a to aniž by byla ošetřena zákonem či vyhláškou - A TOUTO NEZÁKONNOU S - KARTOU jste OZNAČIL VŠECHNY postižené CHUDINKY - jako Hitler OZNAČIL Židy - Davidovou hvězdou!!A co s tím míníte udělat, nemůžete tady jen tak MACHROVAT a vyhrožovat postiženým a bezbranným chudákům, že když si tu pitomou S_KARTU nevyzvednou, že nedostanou peníze na péči!! Domníváte se, že jste ministr SVĚTA??Jedná se O PODVOD, PROTOŽE TA S-KARTA NENÍ OPATŘENÁ ZÁKONEM a dále se jedná pravděpodobně I o korupci.. Řekl jste pro Parlamentní listy, že :"DÍKY s-kartám , PROTEČE SPOŘITELNOU 80 MILIARD.. A to jste DAROVAL TÉ SPOŘITELNĚ TĚCH 80 MILIARD - ZCELA A ÚPLNĚ ZADARMO, JEN ZA DĚKUJI??Měli by se Vaším podezřelým chováním - zabývat policisté : CHTĚLA BYCH VIDĚT TO VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ, KTERÉ VYHRÁLA TA SPOŘITELNA!!! MĚL BYSTE SI JÍT SEDNOUT A TO NADLOUHO, PANE!!!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie