Dnes je Středa, 30. září 2020, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Standardy sociální péč...
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

11.01.2011, 07:27 - rubrika " Politika "
Šetřit se bude na každém kroku

* Zaměstnávám ve svém s. r. o. 30 lidí, z čehož je osmnáct zdravotně postižených. Zatím jsem platil jen poloviční daň, bude to tak stále?

Nebude, tuto slevu na dani ve výši poloviny daňové povinnosti můžete uplatnit naposledy za rok 2010, tedy pokud zaměstnáváte více než 25 zaměstnanců, z nichž alespoň 50 % je zdravotně postižených, a jste právnickou osobou. V dalších letech ale budete moci pořád uplatnit ostatní daňové slevy: osmnáct tisíc za každého zaměstnance se zdravotním postižením nebo 60 tisíc za každého zaměstnance s těžším zdravotním postižením.

* Protože se letos snížila hranice příjmu, do které se vyplácejí přídavky na děti, nedostává naše rodina od letošního roku žádné přídavky na děti. Dostaneme něco příští rok?

Přídavků na děti se žádná změna netýká. Pokud budete mít obdobné příjmy jako letos, příští rok na ně nárok mít taky nebudete. Změny ale pocítí rodiny s dětmi, které mají velmi nízké příjmy. Ruší se totiž sociální příplatek poskytovaný dosud (vedle přídavků na děti) rodinám s velmi nízkými příjmy a malými dětmi. Od příštího roku měl být nejdříve úplně zrušen, nakonec zůstává až do konce roku 2012, ale omezeně: jenom pro rodiny, kde jeden rodič pečuje o dlouhodobě nemocné, dlouhodobě zdravotně postižené či těžce zdravotně postižené dítě, a rodiny, kde alespoň jeden z rodičů pečující o dítě je sám nezaopatřeným dítětem, tedy mu je méně než 26 let.

* Můj tatínek je po mozkové mrtvici a nedokáže se sám o sebe plně postarat. Na základě lékařského posudku dostává příspěvek na péči. Bude jej dostávat i příští rok?

Příspěvek na péči je další dávkou, u níž chce stát příští rok ušetřit. Úspory se budou týkat pouze příspěvku na péči v případě tzv. lehké závislosti, tedy v prvním stupni. Dosud byla výše tohoto příspěvku 2000 korun, nově to bude jen 800 korun.

Autor: Lucie Rytířová, Renata Zábranská
Zdroj: Ekonom
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie