Dnes je Pondělí, 28. září 2020, svátek má Václav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

13.05.2009, 07:49 - rubrika " Bariéry "
Postižení si stěžují na rušení přechodů přes tramvajové trati

Národní radě lidí se zdravotním postižením (NRZP) vadí plánované rušení přechodů pro chodce vedoucích přes tramvajové pásy. Některé z nich již pražský magistrát nechal zrušit. "Může to ohrožovat především lidi se zdravotním postižením," řekl ČTK předseda NRZP Václav Krása. "Zásadně protestujeme proti rušení přechodů, aniž by to s námi jako jejich uživateli někdo konzultoval," prohlásil Krása.

Podle vyhlášky ministerstva dopravy z roku 2006 může být přechod přes tramvajovou trať pouze tam, kde je semafor. Takových přechodů je podle Technické správy komunikací (TSK) v Praze asi 500, z toho jich na nejdůležitějších tratích nemá semafor téměř polovina.

Umístění semaforů na všech těchto přechodech by město vyšlo na desítky až stovky milionů korun. Pokud by přechody nezrušilo ani na ně neumístilo semafory, mohlo by mít problémy v případě, že by se na tomto místě stala dopravní nehoda.

Podle Krásy již byl zrušen například přechod přímo u sídla NRZP v Holešovicích poblíž stanice metra Nádraží Holešovice, který každodenně využívaly desítky postižených lidí. "Vzniká tady nebezpečí úrazu," posteskl si Krása, podle něhož jsou přímo ohroženi zejména nevidomí lidé.

Dělníci totiž údajně vyfrézovali pouze značení přechodu, nikoli však naváděcí systém pro nevidomé upozorňující na přechod. "Nevidomý člověk ale nevidí, že přechod byl zrušený," konstatoval Krása.

Potíže však podle NRZP budou v případě rušení přechodů mít i ostatní zdravotně postižení lidé. "Jestliže bude jeden přechod na půl kilometru, tak pro naše lidi bude opravdu velký problém, dojít až tam," prohlásil Krása. "Chceme, aby došlo k nápravě," dodal.

Ministerstvo dopravy odůvodňuje nařízení tím, že přechody přes tramvajové pásy mnohé chodce matou. Policie stav přechodů mapuje; v Praze při revizi policisté zjistili 125 nedostatků, pouze 20 přechodů ale navrhli zcela zrušit.


Zdroj: denik.obce.cz - Deník veřejné správy
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 17.05.2009, 20:18 - Čtenář :
No, dnes jsem tohle poznal na vlastni kuzi - vsade se ty prechody rusi - co takhle prestat se vymlouvat na penizky a osazet ty prechody svetly, co?? Mimochodem mezi Albertovem a Divadlem na Fidlovacce neni ani jeden prechod pres tram. koleje, je az nove zbudovany u Fidlovacky, dali tam semafory.....:-( Praho, dekujeme!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie