Dnes je Pondělí, 28. září 2020, svátek má Václav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

05.11.2008, 07:29 - rubrika " Bariéry "
Zdravotně postižení v kraji dostanou euroklíč

Plzeň / Doposud si mohli zdravotně postižení spoluobčané vybrat mezi veřejnými toaletami, které jsou sice určené pro ně, ale používat je může v podstatě každý, a uzamčenými toaletami. Zatímco problém první varianty je v tom, že záchody jsou značně špinavé a často zničené, v druhém případě je zase dost komplikované klíč od toalety získat. Řešení, jak zdravotně postiženým pomoci, nabízí projekt Euro klíč. Toalety zamkne a všem osobám s průkazem ZTP a ZTP/P rozdá klíče. 'Pro lidi se zdravotním postižením znamená komplikaci už jen znečištěná toaleta. Musíte si sednout na celé záchodové prkýnko, musíte se všude chytnout a zapřít rukama, ' vysvětluje předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. Dodává, že lidé upoutaní na vozík jsou navíc často náchylní k nemocím kůže a infekčním onemocněním. Euro klíč je mezinárodní projekt, který už 20 let pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu ve vyspělých evropských zemích a rozjíždí se i v USA. V České republice se Euro klíč už ujal ve Středočeském kraji a nyní ho podpořil i Plzeňský kraj. 'Zastupitelstvo jej schválilo a podpořilo nejvyšší možnou částkou, tedy 200 tisíci korunami, ' uvádí hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann. V současnosti je projekt ve fázi zpracovávání a poté chce zažádat o peníze z Evropské unie. 'Následovat bude nákup a montáž euro klíčů. Spolupráci přislíbily všechny organizace zastřešující obchodní domy, čerpací stanice, vlakovou i autobusovou dopravu. Oslovit potřebujeme ale i další organizace v kraji, které pod ně nespadají, ' říká předseda Evropského institutu pro udržitelný rozvoj Pavel Hříbek. K samotné realizaci projektu by mělo dojít už v příštím roce. Prostřednictvím sítě mateřských center v kraji budou navíc euro klíče dlouhodobě zapůjčovány rodičům dětí do tří let. 'Půjčit si je budou moci také senioři a krátkodobě indisponovaní lidé, například s úrazem, po nemoci a podobně, a to přímo ve veřejně přístupných budovách, na recepci nebo vrátnici, ' dodává Hříbek.

Zdroj: Sokolovský deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 09.11.2008, 11:34 - Všímavý :
S tímto zařízením jsem se setkal v Něměcku.Ale jak znám naše lidi, Tak to asi neuspěje. Po každém odchodu postižené osoby ihned přispěchala uklízečka, která má tyto z)toalety na starost, a pokud to bylo třeba, da)ala ihne vše do pořádku.Myslíte, že je to možné i u nás? CHa cha!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie