Dnes je Středa, 30. září 2020, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

22.08.2008, 07:39 - rubrika " Bariéry "
Euroklíče postiženým

Svitavy - Euroklíče své místo na slunci si ve svitavském okrese teprve získávají. Pardubický kraj se připojuje k projektu Euroklíč, který zajistí lidem se sníženou pohyblivostí přístup na veřejná sociální a technická zařízení. Eurozámky v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách postižení nenajdou. V supermarketu si euroklíčem odemknou toaletu již před koncem roku. Ve svitavských veřejných budovách je řada vymezených sociálních zařízení, ale město o eurozámcích zatím neuvažuje. 'O euroklíči víme. Jedná se o zajímavý a užitečný projekt. I když je prozatím v České republice na začátku. Je určitě perspektivní, protože handicapovaným velmi ulehčí život. Ve Svitavách jsou ve všech sportovních a kulturních budovách toalety handicapovaným spoluobčanům volně přístupné a nezamykají se,' sdělil mluvčí svitavské radnice Kamil Vařeka.

Zřejmě také prestižní svitavská Fabrika zmešká zařazení do databáze. Ani tady se s eurozámky zatím nepočítá. 'Ve Fabrice nejsou dveře sociálních zařízení opatřené zámky, proto jsou stále otevřené a handicapovaným lidem jsou plně přístupné. Fabrika je navíc celá bezbariérová,' uvedl ředitel svitavských kulturních služeb Petr Mohr.

Každý provozovatel veřejně přístupné budovy, který si nechá na bezbariérová sociální a technická kompenzační zařízení nainstalovat eurozámky, bude zařazen do jednotné elektronické databáze. Do budoucna odborníci počítají s možností využití prostřednictvím satelitních navigačních systémů. Osobám se zdravotním postižením budou na základě průkazu rozdány univerzální euroklíče. Senioři a osoby krátkodobě zdravotně indisponované si klíče zapůjčí přímo ve veřejně přístupných budovách

Prostřednictvím mateřských center budou dokonce tyto klíče dlouhodobě zapůjčovány rodičům dětí do tří let. Do konce roku specialisté na území celého Pardubického kraje zmapují potřeby potencionálních majitelů euroklíčů a místa, kam by bylo vhodné umístit tyto eurozámky.

Zdroj: Svitavský deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie