Dnes je Středa, 2. prosince 2020, svátek má Blanka
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Cestování
Divadlo BARKA
Kam na dovolenou
Zábava
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

27.05.2003, 10:09 - rubrika " Volný čas > Kam na dovolenou "
76 dní integrace s Užitečným životem

Chcete se projet na koni, sjet Vltavu na raftu nebo otestovat svou vůli na lanových překážkách? Nebo jen vypadnout na chvíli z civilizace, svobodně cestovat po dalekých zemích či se toulat po šumavských pláních? Letos na to máte 76 dní.

Právě tolik času totiž vyplňují akce občanského sdružení Užitečný život, které se uskuteční v roce 2003. Užitečný život se zabývá integrací zdravotně postižených už více než 11 let, za poslední tři roky ale vzrostlo množství a pestrost pořádaných akcí nejvíce v jeho historii. Nabízí je jak lidem zdravým, tak s postižením, a stírá tak mezi těmito skupinami rozdíly v duchu svého hesla "Integrace začíná tam, kde se o ní přestává mluvit."

Akce UŽ probíhají celoročně. Na jaře a na podzim jsou to zejména víkendové Návraty k přírodě, které nabízejí poznat odlehlé kouty Čech a Moravy v malé soběstačné skupince nejvýš 12 lidí. Třikrát se můžete vydat na farmu u Vodňan na Víkend v sedle, z nichž na jednom dokonce budeme s koňmi a povozem putovat na hrad, kde přespíme. V červnu se budou konat těsně za sebou Rafty na již zmiňované Vltavě, integrovaný Orienťák v Klánovickém lese u Prahy a novinka v nabídce UŽ, O kolečko víc, putování Třeboňskem na nejrůznějších šlapohybech poháněných vlastní silou, ukončené návštěvou folkového festivalu Okolo Třeboně. Prvních 17 dní srpna je vyhrazeno Poselství budoucnosti, které nabízí svobodné a nezávislé cestování pro 4 auta a 16 lidiček dychtivých dozvědět se víc o trochu tajemném Pobaltí. Sami si budou určovat a měnit svou trasu a každý z nich si bude moci vyzkoušet být ostatním chvíli průvodcem. Pohodu, harmonii, kulinářské speciality, výlety a nové i osvědčené hry nabízí tři Blue Sessions, dva víkendy na jaře a na podzim a jeden týden na sklonku prázdnin.

Všechny akce UŽ probíhají v atmosféře přátelství a důvěry a není na nich žádný rozdíl mezi organizátory a účastníky, členy a nečleny sdružení, lidmi zdravými a s postižením. Osvědčilo se nám, že soběstačná skupina lidí ochotných si navzájem pomoci dokáže věci, na něž by se jednotlivec sám mnohdy neodvážil ani pomyslet.

Vlajkovou lodí mezi akcemi UŽ je zážitkový kurz Arbor Vitae, který se letos koná v první polovině září. Zážitkové kurzy vznikly v 70.letech jako neobvyklá, všestranná, experimentální forma setkávání mladých lidí, přemýšlejících o sobě a o světě. Jejich náplň sahá od inscenačních, psychologických a strategických her přes výtvarné a tvořivé dílny až po divadlo a náročné pohybové aktivity typu slaňování. Zpočátku byly určeny jen zcela zdravým lidem, v polovině devadesátých let se ale objevily první kurzy integrované, které jednak zpřístupňují celé spektrum zážitkových programů lidem s postižením, jednak se samy problémem integrace tématicky obohacují. Arbor Vitae je v současnosti jediný zážitkový kurz u nás otevřený zdravotně postiženým. Nabízí každému vyzkoušet si, jaké je žít 11 dní 25 hodin denně naplno ve smršti programů plných výzev a překvapení. Užitečný život navíc připravuje na příští zimu druhý ročník kurzu Zimní had, v němž jsou zkušenosti z letních zážitkových kurzů obohaceny o zážitek z krásné i drsné zimy. Pro ty, kdo by se chtěli se zákulisím přípravy takových kurzů seznámit blíž, jsou tu semináře Zpoza dveří a Green, vedené také zážitkovou metodou.

Jak již bylo řečeno v úvodu, sečteme-li dobu trvání všech akcí, které Užitečný život letos pořádá, dojdeme k číslu 76 dnů. Chcete-li vědět, které přesně to jsou, nejsnáze se to dozvíte na www.uzitecny-zivot.cz, na e-mailu uzivot@uzitecny-zivot.cz, telefonu 602 363 141 nebo poštovní adrese Užitečný život, Na hlavní 19, 182 00 Praha-Březiněves. Těšíme se na Vás.

Autor: Dalibor Šmíd
Zdroj: Užitečný život
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie